یکشنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
خانه / بزرگان / بخشی از وصیت نامه سید ابن طاووس + پوستر

بخشی از وصیت نامه سید ابن طاووس + پوستر

سید بن طاووس _ امام زمان (عج) _ پوستر

جهت دریافت پوستر در سایز اصلی (۳۶۰۰*۶۰۰۰) بر روی تصویر کلیک کنید

وصیت نامه سیدابن طاووس

ای فرزندم محمد! تو را و برادرت را و هر کس که این (نوشته) را بخواند به آشتی و درستی در معامله با خدای عزّوجلّ و رسول او صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و حفظ و رعایت فرمان خدا و رسول،که درباره ظهور مولای ما مهدی علیه‌السلام بیان فرموده‌ و بشارت داده‌اند سفارش می‌کنم.

ولیّ کامل و فقیه عارف، سید بن‌ طاووس اعلی‌الله‌مقامه‌الشریف، که از ابدال و شیفتگان امام ‌مهدی سلام‌الله‌علیه بوده و آن قدر به شرف حضور امام نایل آمده است که لهجه و تُن صدای حضرت را می‌شناخته است، در وصیت نامه پندآموز خویش نوشته است:

ای فرزندم محمد! تو را و برادرت را و هر کس که این (نوشته) را بخواند به آشتی و درستی در معامله با خدای عزّوجلّ و رسول او صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و حفظ و رعایت فرمان خدا و رسول، که درباره ظهور مولای ما مهدی علیه‌السلام بیان فرموده‌ و بشارت داده‌اند سفارش می‌کنم. چه، قول و عمل بسیاری از مردم با عقیده آنان مخالف است؛ مثلاً بارها دیده‌ام که اگر بنده‌ای یا اسبی یا درهم و دیناری از آنان گم شود، سراپا متوجه آن می‌شوند و برای یافتن آن نهایت کوشش را به عمل می‌آورند؛ اما ندیده‌ام کسی برای تأخیر ظهور آن حضرت و عقب افتادن إصلاح اسلام و تقویت ایمان مسلمانان و قطع ریشه کافران و ستمکاران، به اندازه دلبستگی به این امور ناچیز، دلبسته باشد و به اندازه‌ای که برای از دست دادن این اشیاء متأثر می‌گردد، متأثر باشد. … روزی به مردی که به ظاهر دلبسته ظهور شریف آن بزرگوار است و به او دعوی وفاداری می‌کند و از غیبتش سوگوار و اندوهناک است، گفتم اگر آن حضرت علیه السلام به تو بگوید که من از طریق پدران خود دانسته‌ام که اگر ظهور کنم به محض این که چشم تو به من(صاحب الزمان روحی له الفدا) افتد، در دم جان خواهی سپرد، اما اگر ظهور من تأخیر افتد،۲۰ سال دیگر با کمال خوشی با زن و فرزند و اهل و عیال خواهی زیست، آیا چند روزه زندگانی این جهان فانی را به تأخیر ظهور ترجیح نخواهی داد؟

همچنین ببینید

نظر آیت الله بهجت درباره فلسفه

ایشان _علامه حسن زاده آملی_ یک عمر تمام انرژی خود را صرف تحصیل انواع علوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *