یکشنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
خانه / حضرت علامه حسن زاده آملی / اخبار / طبیب روحانی_بزرگداشت شخصیت علمی و اخلاقی علامه حسن زاده

طبیب روحانی_بزرگداشت شخصیت علمی و اخلاقی علامه حسن زاده

بزرگداشت مقام علامه حسن زاده آملی

جهت دریافت تصاویر مربوط به همایش کلیک کنید(شامل ۷۸ تصویر)

در آستانه برگزاری سومین همایش طبیب روحانی و بزرگداشت عالم ربانی حضرت آیت‌الله حسن زاده آملی، حجه الاسلام والمسلمین دکتر عیسی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه، با اشاره به برگزاری سومین همایش طبیب روحانی با بزرگداشت شخصیت علمی و اخلاقی استاد فرزانه علامه حسن زاده آملی افزود: برگزاری چنین برنامه هایی تاثیرات بسیاری در فضای دانشگاهی و تربیت استادان آینده ما ایجاد خواهد کرد و دانشجویان و جوامع دانشگاهی ما را با چهره‌هایی که سرمایه نظام اسلامی هستند آشنا می‌سازد.
وی افزود: خدا را شاکریم که توفیق داده، سومین همایش طبیب روحانی را در تجلیل و بزرگداشت علمای عاملی همچون علامه حسن زاده آملی، که در حوزه علم و اخلاق، الگوهای مجسم امروز ما هستند در دانشگاه برگزار ‌کنیم.
دکتر عیسی زاده با بیان اینکه” دانشگاه علوم پزشکی تهران بعنوان نماد آموزش عالی کشور قطعا مسئولیت و ماموریت سنگینی را در حوزه نشر فرهنگ ناب دینی بر عهده دارد” تصریح کرد: پرداختن به اخلاق و معرفی الگوهای بزرگ اخلاقی در کنار پیشرفت‌های علمی در سطح بین‌الملل، معرفی و تبیین شخصیت الگوهای بزرگ این چنینی یکی از ضرورت‌ها و از برنامه‌های موثر این حوزه به نظر می‌رسد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در تربیت نسل جوان ما و کسانی که رهپوی اخلاق و عمل هستند معرفی علمای بزرگی که در کنار علوم در حوزه اخلاق عملی به ویژه، سرآمد این دوره هستند بسیار مؤثر است و می‌تواند یک گام عملی در حوزه تربیت دینی و مذهبی و فرهنگی نسل جوان دانشگاهی ما باشد.
وی در توصیف شخصیت علامه حسن‌زاده آملی گفت:‌ ایشان یکی از ذخایر معنوی حوزه‌های علمیه و حوزه‌های علمی کشور هستند و در عمر با برکت خود از محضر اساتید بزرگی چون علامه طباطبایی و علامه شعرانی بهره برده و به زیبایی، تمامی اخلاقیات اساتید خود را توانسته به نسل امروز منتقل کند ایشان از شخصیت‌های نادری است که علاوه بر اینکه در حوزه اخلاق عملی و مسیر سیر و سلوک مراتب بالای معنوی را طی کرده، در حوزه‌های علمی مختلف و نیز در شاخه‌های بسیاری از علم، دارای تخصص بالایی هستند که همین دو امر از ایشان یک شخصیت جامع و کاملی ساخته که شاگردان زیادی از سرچشمه فیوضات و اخلاق ایشان بهره‌مند شده‌اند و بهره‌مند هستند.
دکتر عیسی زاده در پایان خاطر نشان کرد: واقعیت این است که در زندگی امروز اگر کسی بخواهد در حوزه تربیت و اخلاق گامی به پیش بگذارد داشتن الگوهای عینی و عملی بسیار موثر است و این تعبیر از علما که در مسیر سیر و سلوک نمی‌توان بدون مربی و استاد حرکت کرد واقعیتی روشن است، لذا معرفی و تبیین شخصیت اساتید اخلاق همچون استاد یزرگوار علامه حسن زاده آملی، می‌تواند تمام تشنه‌کامان عرصه اخلاق و عرفان را در مسیر سیرو سلوک الی الله یاری کند.
توضیح اینکه، بزرگداشت آیت الله حسن زاده آملی روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۲، همزمان با سومین همایش طبیب روحانی در سالن آمفی تئاتر سازمان مرکزی دانشگاه عوم پزشکی تهران و با حضور مقامات طراز اول کشور برگزار می شود.

 

تصاویر مربوط به همایش

 

سومین همایش طبیب روحانی پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت/موسوی شناخت ابعاد شخصیتی علمای دینی را در الگوسازی برای جامعه موثر خواند
سومین همایش طبیب روحانی پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ برگزار می شود/دکتر منصوری، آیت الله علامه حسن زاده آملی را عالمی ربانی و عارفی الهی خواند

همچنین ببینید

پخش مستند روایت صنوبر “زندگی نامه علامه حسن زاده” | شبکه افق

  جدیدترین مجموعه تلویزیونی مربوط به زندگینامه علامه حسن زاده آملی با عنوان “روایت صنوبر” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *