یکشنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
خانه / حضرت استاد صمدی آملی / اخبار / روحیه اخلاص و تقوا زمینه ساز حماسه سازی در دفاع مقدس است

روحیه اخلاص و تقوا زمینه ساز حماسه سازی در دفاع مقدس است

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام والمسلمین داود صمدی آملی، استاد حوزه و دانشگاه در یادواره شهدای بیست متری شاهد خیابان نور شهرستان آمل، با بیان این که جوانان بهترین موقعیت خودسازی را داشته و همه زمینه ها برای این امر فراهم است، گفت: انسان باید از عمر شریف خود استفاده کرده و مانند شهدای گرانقدر بار خوب آخرت را برای خود فراهم کند.

وی با اشاره به این که اگر توان روزه وجود دارد جوانان روزه بگیرند، بیان داشت: جوانان باید توجه داشته باشند تا افراط و تفریط در انجام امور آنان وجود نداشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صمدی آملی، ادامه داد: در فراز و نشیب دنیا انسان باید اهل تحمل بوده و با دیگران مدارا کند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که انسان باید در تلاش باشد تا قابلیت ها تبدیل به فعلیت شود، بیان داشت: انسان باید در تلاش باشد تا راه پر مخاطره انسان سازی را در سایه اولیای الهی به سر انجام رسانده و در آن سوی عالم با شهدا محشور شود.

وی با تاکید بر این که جوان ما باید عفیف، شجاع و حکیم باشد، گفت: امام زمان (عج) الگوی شجاعت، عفت و حکمت بوده و او کسی است که خداوند منان به سبب ایشان زمین را پر از عدل می کند.

حجت الاسلام والمسلمین صمدی آملی با گرامی داشت هفته دفاع مقدس، گفت: در سال ۶۹ وقتی آزادگان به میهن بازگشتند آنان را به محضر حضرت علامه حسن زاده آملی بردیم که ایشان فرمودند در این راه سختی های بسیاری کشیدید که نوش جان شما باشد و کسی که ذکر او امام حسین(ع) باشد همین است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که روحیه اخلاص و تقوا زمینه ساز حماسه سازی در دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: رزمندگان در مسیر قرآن کریم قرار داشته و با اهل بیت معصومین(ع) همدم و همراز بودند.

این یادگار دفاع مقدس، ادامه داد: رزمندگان ما یکه و تنها به مقابله با دشمنان پرداخته و دل و جانشان را اهل بیت(ع) پر کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین صمدی آملی با بیان این که روحیه معنوی ارزنده ای در دوران دفاع مقدس وجود داشت، گفت: ما به این زودی ها نمی توانیم مقام شهدای والا مقام را ادراک کرده و این بزرگواران در جایگاه رفیعی قرار دارند.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که منافقین در ایام جنگ جنایت بسیاری کرده و به دشمنان پیوستند، خاطرنشان کرد: در سال ۵۹ می گفتند از جلو باید مراقب عراقی ها بوده و از عقب مراقب ستون پنجم باشید.
وی با تاکید بر این که دشمنان ما با آموزش های مستمر وارد جنگ شدند، ادامه داد: رزمندگان ما در سن جوانی و بدون آموزش با دلاورمردی و رشادت ارزنده ای در مقابله با دشمنان ایستادند.
حجت الاسلام والمسلمین صمدی آملی در پایان، گفت: جوانان باید کتاب های حوزه دفاع مقدس را مطالعه کرده تا اطلاعات ارزنده ای در این راستا به دست آورند.

 

 

 

همچنین ببینید

بزرگداشت شهدای منا شهرستان قائمشهر با سخنرانی استاد صمدی آملی

  بزرگداشت شهدای منا شهرستان قائمشهر با سخنرانی حضرت استاد صمدی آملی پنج شنبه مورخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *