جمعه , ۲۳ شهریور ۱۳۹۷
خانه / حضرت استاد صمدی آملی / اخبار / شبکه های ماهواره ای مسأله امامت را مورد هجمه قرار داده اند

شبکه های ماهواره ای مسأله امامت را مورد هجمه قرار داده اند

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، حجت الاسلام داود صمدی آملی، استاد حوزه و دانشگاه، سه شنبه شب در مراسم عزاداری دهه اول محرم که در حسینیه نوری های آمل برگزار شد با بیان این که در مسأله امامت در منظر اهل تشیع به عنوان یک اصل از اصول دین محسوب می شود، گفت: اهل سنت امامت را به عنوان یکی از فروع دین قبول دارند و وقتی لفظ امام استعمال می شود آنان این لفظ را در معنای فروع مطرح کرده و ما آن را به عنوان اصل به کار می بریم.

وی با اشاره به این که هدفی که از اعمال و به کارگیری لفظ امام در اهل سنت به دنبال آن هستند این بوده که امامت از فروع دین است، بیان داشت: در شبکه های اهل سنت حتی شبکه های وهابیت لفظ امام را برای امام علی(ع) و اهل بیت ما به کار می برند.

حجت الاسلام صمدی آملی، ادامه داد: اگر بخواهیم مسأله امامت را شبیه توحید و معاد به طور تحقیقی و علمی برسیم باید حرف خود را روی مبانی علمی  با دلیل و حجت عرضه کنیم و به صرف این که ما مخالف فلان گروه هستیم و هر چه آنان بگویند ما ضد آن را بگوییم این منطق نبوده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که یکی از مهم ترین اعتقادات ما این بوده که پنج اصل از اصول داریم که ریشه های دین است، خاطرنشان کرد: از جهت آن که همه نمی توانند در فروع و احکام شرعی تحقیق کنند به عده ای می گویند شما تحقیق کنید و ما از تحقیقات شما استفاده کنیم، اما در اصول دین هیچ کس حق تقلید ندارد و همه باید به دنبال تحقیق باشند که هر کسی به اندازه ای به یقین می رسد.

وی با اشاره به این که اجتماعی که بیش از هفتاد درصد آن را تحصیل کرده های حوزوی و دانشگاهی تشکیل می دهند باید اصول عقایدش را بر روی مبنای تحقیقی سخن بگوید، ادامه داد: تحقیق در اصول دین نیازمند آزادی ادراک بوده که باید به آن توجه شود.

حجت الاسلام صمدی آملی با بیان این که در شبکه های ماهواره ای بزرگ ترین مسأله آنان در مورد امامت بوده و خیلی روی معاد و توحید مطرح نیست، خاطرنشان کرد: اگر کسی خمیر مایه های کفر در او باشد در موضوع امامت نمی تواند جایگاه حقیقی آن را دریابد که باید وجود خود را تصفیه کند.

وی با اشاره به این که هیچ گاه در دعواها حقیقت مشخص نمی شود و چنین فردی هزاران کتاب را هم نفی می کند، بیان داشت: وقتی موضوع به صورت نزاع در می آید حقیقت امر ادا نمی شود.

حجت الاسلام صمدی آملی با تاکید بر این که حرف ها باید روی مبانی درست زده شود و به صرف نقل سخنی نمی توان اعتماد کرد، گفت: باید ببینیم روایت با مبانی اصول دین سازگاری داشته باشد.

 

 

 

همچنین ببینید

بزرگداشت شهدای منا شهرستان قائمشهر با سخنرانی استاد صمدی آملی

  بزرگداشت شهدای منا شهرستان قائمشهر با سخنرانی حضرت استاد صمدی آملی پنج شنبه مورخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *